Wesołe podróże. Edukacja na wakacje!

Wesołe podróże. Edukacja na wakacje!
Wreszcie nadeszło upragnione lato, czas wakacyjnego odpoczynku dla dzieci, beztroskich zabaw I być może ekscytujących podróży. Niektórzy będą wędrować po górskich szlakach, inni korzystać z nadmorskich plaż i falistych wód Bałtyku, a jeszcze inni wybiorą się na wieś, aby delektować się ciszą i naturą. Ktoś będzie zwiedzał ciekawe miejskie muzea, zabytki i czytał książki. Niezależnie od tego, co przyniosą nadchodzące wakacje należy jednak zachować rozwagę i ostrożność, aby móc we wrześniu pójść do przedszkola czy szkoły.
Grupa Sówek z będzińskiego Przedszkola Miejskiego nr 6 podczas spotkania w Filii nr 1 - Ksawera przypomniała sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Nakrycia głowy, kremy z filtrem, woda do picia, zakaz smiecenia i rozpalania ognia w lesie to tylko niektóre z nich. Ponieważ podczas wycieczek mogą zdarzyć się różne sytuacje warto sięgnać po książkę pt. "Pierwsza pomoc: podstawowe informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych. Ochrona życia, podstawowe czynności, nagłe wypadki, telefony alarmowe" Michała Kucapy i Klaudiusza Nadolnego, z której dzieci dowiedzą się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
A co zabrać ze sobą na wycieczkę? W zależności od tego, gdzie i co będziemy robić ekwipunek różni się od siebie. W dokonaniu właściwego wyboru pomoże książka Magdaleny Kilarskiej pt. "Bagażnik czyli Rzecz o pakowaniu"
Aby podzielić się radością podróżowania z najbliższymi warto wysłać pocztówkę z pozdrowieniami. Jest to zarówno miła niespodzianka, jak i doskonała pamiątka. Podczas zajęć w bibliotece niektóre dzieci przywołały wspomnienia z miejsc, które już kiedyś odwiedziły. Inni wyobrazili sobie wakacje swoich marzeń. Powstały unikatowe widokówki z wielu różnych ciekawych miejsc.