Spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak
 
Piątkowe popołudnie 10 marca, było prawdziwą uczta dla wszystkich poszukujących literackich smaczków miłośników książek i czytania. Wyjątkowość spotkania zawdzięczamy Annie Cieplak, która gościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Autorka popularnych książek, z których najnowsza "Rozpływaj się" znalazła się w ubiegłorocznym finale Nagrody Literackiej NIKE, pochodzi z Zagłębia Dąbrowskiego, co prawdopodobnie już na wstępie zbudowało nić szczególnego porozumienia między gościem, a publicznością
Prozaiczka pomimo, że porusza w książkach tematy trudne, dotyczące egzystencji, samotnego dorastania, różnic klasowych, społecznych, buduje narrację empatii z bohaterami swoich powieści pokazując że mimo wszystko "coś nas jeszcze łączy". Sama poszukuje takiej literatury, sięgając po książki, "które otwierają - przed autorką - jakąś nową perspektywę, optykę, emocjonalność".

Podczas zorganizowanego w ramach akcji MARZEC miesiącem kobiet spotkania, było dużo przeplatanej entuzjazmem i śmiechem dyskusji o książkach, ekranizacji powieści autorki "Ma być czysto", jej doświadczeniach, jako animatora życia kultularnego, pedagoga oraz autora scenariuszy filmowych, o Będzinie, mieście które jak sama autorka przyznała, wiele w niej uruchamia i lubi je za ścieżki rowerowe, którymi często jezdzi. Nie zabrakło także rozmowy o najbliższych planach wydawniczych Autorki, których efekty już niebawem, bo w czerwcu, się zrealizują. Gratulujemy Autorce dotychczasowych sukcesów, życzymy kolejnych i oczekujemy na kolejne wydawnicze perełki oraz spotkania autorskie.
Spotkaniu towarzyszyła sprzedaż książek autorki prowadzona przez Miejscownik. Tygiel Kulturalny w Katowicach. Dziękujemy.