Rycerski Dzień Dziecka!

Rycerski Dzień Dziecka

Dzień Dziecka - To szczególny czas dla najmłodszych, dlatego w Filii nr 1 - Ksawera przygotowano wiele zabaw i atrakcji utrzymanych w klimacie zamków, rycerzy i księżniczek. Ponieważ obchodzimy w tym roku 665-lecie nadania praw miejskich Będzinowi spotkanie rozpoczęto opowiadaniem o jego historii
Grupa Sówek z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie, która odwiedziła filię biblioteki na Ksawerze wysłuchała "Legendy o powstaniu Będzina" z książki "Podania i legendy będzińskie". Dzieci z legendy dowiedziały się kim był słynny rycerz Benda i kto zbudował będziński zamek.
Potem przyszedł czas na iście rycerskie zmagania. Konkurencje rzutu do celu i strzelania z łuku dostarczyły wielu emocji. Także zmagania intelektualne okazały się interesujące. Dzieci wykazały się dużą dociekliwością w sprawie życia codziennego naszych przodków.
Rewelacyjna książka Grażyny Bąkiewicz pt. "Kazimierzu, skąd ta forsa" dostarczyła uczestnikom wielu atrakcji. Komiksowe przedstawienie losów króla Kazimierza Wielkiego i jego podwładnych rozśmieszyło przedszkolaki i zachęciło do dalszego zgłębiania wiedzy o bogatej historii naszego miasta.