MARZEC miesiącem KOBIET - Pisarski piątek w będzińskiej książnicy!

Ewolucja języka kobiet w literaturze czyli warsztaty pisarskie dla kobiet zorganizowane w ramach MARZEC miesiącem KOBIET

W piątek, 24 marca BR. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się warsztaty pisarskie kierowane do Pań, pragnących rozpocząć swoją przygodę z pisaniem. W międzypokoleniowej grupie Pań, atmosferze zawstydzenia i wycofania, która z upływem czasu otwarła uczestniczki na nowe doświadczenia wskazano Paniom, jak zacząć przygodę z pisaniem, aby rozwijały swoje umiejętności, a jednocześnie czerpały z pisania dużą przyjemność i satysfakcję.
W ramach warsztatów Panie wysłuchały prezentacji nt. "Ewolucji języka kobiet w literaturze", a także przystąpiły do samodzielnej pracy w ramach przygotowanych ćwiczeń. Jedno z nich zachęcało do podjęcia próby tworzenia poprzez wykreślanie/zakreślanie/ słów z otrzymanych fragmentów tekstów literackich, z których następnie powstawał nowy utwór.

Kolejne ćwiczenie „Wylosuj słowa i dopisz resztę…” zachęcało z kolei, aby do wylosowanych słów dopisać resztę tekstu tak, by powstał utwór. Podstawą zabawy była idea, aby nie czekać na inspirację, tylko samemu ją przyciągać. Panie w ramach realizowanych ćwiczeń chętnie dzieliły się swoimi tekstami, mówiły o odczuciach jakie się w nich pojawiały, gdy słuchały innych prezentowanych powstałych utworów. Warsztaty, były intelektualną, pisarską i czytelniczą przygodą, która ufamy w to mocno, otworzyła głowy i serca Pań do kreatywnego pisania. Podczas spotkania przełamane zostały również pewne blokady np. publicznego prezentowania swoich dotychczasowych pisarskich projektów, co zaimponowało zarówno uczestniczkom spotkania jak i prowadzącemu warsztaty, który zachęcał Panie do prezentowania swoich utworów nie koniecznie przyjaciołom, lecz ekspertom spoza świata pisarskiego, którzy okazują się doskonałą próbką czytelniczą.
Warsztaty prowadził Andrzej Artymowicz (Noga), bibliotekarz biblioteki z wieloletnim stażem, poeta i juror konkursów literackich, który oczywiście zaprezentował Paniom kilka swoich wierszy.
Jeśli spodobała się Paniom taka forma pracy zachęcamy do kontaktu!