Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

"Okna niebios" hiszpańskiego pisarza Gonzalo Ginera przeniosły klubowiczów będzińskiego DKK do XV wieku. Główny bohater powieści Hugo de Covarrubias jest synem bogatego handlarza wełny z Burgos. Nie chce on przejąć po ojcu interesu czując, że pisane jest mu inne przeznaczenie. W wyniku podstępnych działań jego brata Damiana musi uciekać z jednej z farm produkcji wełny, by powiadomić ojca o oszustwie. Droga dotarcia do Burgos okazuje się długa, pełna przygód i nowych doświadczeń. Podczas niej Hugo odkrywa swoją wielką pasję, poznaje smak zdrady i przyjaźni, uczy się pracy, odnajduje swoje miejsce na ziemi, dojrzewać do miłości.
Powieść Gonzalo Ginera jest dość schematyczna i przewidywalna, jednak warto ją przeczytać dla poszerzenia swojej wiedzy. Dowiemy się z niej czym było białe złoto, które uczyniło Kastylię bogatą, jak wyglądał połów wielorybów i dorszy na Nowej Ziemi, jak wydobywano sól w Tunezji, poznamy jak rozwijała się sztuka witraży w średniowieczu.
"Okna niebios" z pewnością spodobają się miłośnikom powieści historyczno - przygodowych w stylu Ildefonso Falconesa czy Kena Folletta.