Ciekawskie przedszkolaki w bibliotece

Ciekawskie przedszkolaki w bibliotece
 
Zapoznawanie dzieci z biblioteką od najmłodszych lat jest niezwykle ważną sprawą. Takie odwiedziny wprowadzają dzieci w świat liter, ilustracji, książek oraz źródeł wiedzy. Realizując Cel 4 "Dobra jakość edukacji" Zrównoważonego Rozwoju ONZ, Oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił grupę 3, 4-latków Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie na pierwszą wędrówkę po zakamarkach biblioteki. Spotkaniu towarzyszyła książka z serii "Ciekawski George" Margaret i H. A. Rey opowiadająca o małpce, która wciąż poszukuje i pragnie odwiedzać nowe miejsca.
Dzieci, tak jak główny bohater poznały bibliotekę "od kuchni" zaglądając do miejsc gdzie się wypożycza książki, opracowuje, czyta gazety, słucha płyt winylowych, a także zarządza naszą Instytucją.
Niezwykła przygoda pozwoliła dzieciom dowiedzieć się jak zapisać się do biblioteki i pokazała, że oprócz materiałów bibliotecznych czeka na nich także prezent w postaci karty oraz wyprawki książkowej w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała książka wielki człowiek". Nie możemy się już doczekać ich kolejnych odwiedzin.