Bibliowakacje - Wakacje bez prądu, czyli wyloguj dzieci z sieci!

Bibliowakacje - Wakacje bez prądu, czyli wyloguj dzieci z sieci
 
W ramach kolejnego wakacyjnego cyklu „Książkolada na ochłodę” …w oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia poświęcone ty, razem edukacyjnym planszom ze zwierzętami.
Kolorowe plansze edukacyjne są bardzo pomocne w przekazywaniu wiedzy, zwłaszcza najmłodszym. Mają piękne ilustracje, nasycone kolorami, przez co przykuwają uwagę dzieci, które łatwiej zapamiętują przedstawione treści. To dobry i sprawdzony pomysł na przekazywanie wiedzy o świecie roślin i zwierząt.

Aby uczestnicy bibliowakacji mogli stworzyć własne plansze o zwierzętach, zapoznali się najpierw z książką pt.” Encyklopedia zwierząt. Fascynujący świat dzikich zwierząt”, która liczy sześć rozdziałów i prezentuje ogromną różnorodność zwierząt, od pcheł po wieloryby. Książka odpowiada na wiele różnych pytań, np.: Dlaczego zebry maja paski? Jak zwierzęta się porozumiewają ? Po co niektóre zwierzęta mają jad ? Dlaczego zwierzęta budują gniazda?.
Dzieci zobaczyły także mapę, która obejmuje najważniejsze środowiska lądowe oraz rafy koralowe. Po zdobyciu wiedzy z encyklopedii, powstały przepiękne plansze ze zdjęciami zwierząt. Dodatkowo plansze wykonane podczas zajęć zawierają różne ciekawe informacje o zwierzętach z całego świata. Całość tworzy plansze edukacyjne o zwierzętach, które dzieci wykonały samodzielnie. Nauka poprzez zabawę to doskonała forma, aby pogłębiać swoją wiedzę oraz poznawać nowe interesujące książki.