Bibliowakacje - Gwiazdy bajek - zajęcia literackie dla dzieci

Bibliowakacje - Gwiazdy bajek - zajęcia literackie dla dzieci
 
Każdy zna Kubusia Puchatka, Pinokia czy Królewnę Śnieżkę. Każdy ma także swoją ulubioną postać, o której lubi opowiadać i do której przygód chętnie wraca. Niektórzy lubią księżniczki, inni wojowniczych rycerzy i superbohaterów. Postaci książkowych jest tak wiele,
że każdy odnajduje swojego indywidualnego idola literackiego. Podopieczni Miejskiej Świetlicy Środowiskowej, którzy uczestniczyli w piątkowych zajęciach wakacyjnym w Filii nr 1 na Ksawerze przypomnieli sobie bohaterów baśni i bajek. Doskonale rozwiązali literacki quiz o lekturach szkolnych i literaturze dla dzieci.

Każda "bajkowa gwiazda" zasługuje na własny portret. Inspirując się ilustracjami z książek dzieci wykonały swoje interpretacje wykorzystując farby i płótno. Namalowano między innymi Reksia, Kubusia Puchatka, Księżniczkę z Krainy Lodu i Króla Lwa.
Ponieważ bibliotekarzom zależy, aby dzieci polubiły czytanie biblioteka bierze udział w akcji "Lato z książką", która jest częścią kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" Fundacji ABC XXI.
Dlatego podczas pracy nad portretami dzieci mogły słuchać wybranych fragmentów ulubionych książek.