„Biblionerzy” - wakacyjna zabawa literacka

„Biblionerzy” - wakacyjna zabawa literacka
 
Inspiracją do dzisiejszej zabawy literackiej był znany teleturniej „Milionerzy”. Zadaniem zawodników było wskazanie poprawnej odpowiedzi spośród czterech podanych możliwości wyboru. Modyfikacja zasad gry umożliwiła wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania w Filii nr 1 Ksawera na równoczesne uczestniczenie w rozgrywce. Każdy mógł indywidualnie sprawdzić swoją wiedzę o literaturze dla dzieci. Pytania dotyczyły bajkowych postaci, słynnych autorów i szczegółów dotyczących poszczególnych książek.
Jak się okazało, dzieci bardzo dobrze pamiętają przeczytane książki. Wspólna zabawa zaowocowała dyskusją o ulubionych lekturach i wzajemną rekomendacją polecanych książek.
Wszystkim miłośnikom planszówek polecamy grę "Milionerzy : wyzwanie dorośli vs dzieci". Można ją wypożyczyć w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Nie każdy ma jednak szczęście wygrać fortunę w teleturnieju. Aby uzbierać na wymarzony rower czy lalkę trzeba często oszczędzać. Można do tego wykorzystać skarbonkę. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci przygotowały własne używając plastikowych buteleczek i materiałów plastycznych.  O finansach w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób pisze Romek Pawlak w książce "Czy muszę pracować czyli Po co komu pieniądze?". Przeczytamy w niej między innymi historię pieniądza, która bardzo zaciekawiła uczestników spotkania.